Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Реал го нуди Кака во замена за Диего и Киелини од Јуве???

Go down

Реал го нуди Кака во замена за Диего и Киелини од Јуве???

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Чет Фед 04 2010, 19:00

Можеби не е први април но медиумите најавуваат сензационален трансфер
помеѓу Реал Мадрид и Јувентус во кој клубовите би направиле трампа Кака
за Диего и Киелини -.
Идејата за можно враќање на Кака во Италија е стара околу еден месец
откако по поразот од Атлетик Билбао, медиумите од Шпанија го
нападнаа играчот за своите слаби перформанси по што се појавија
шпекулации дека Перез може да го врати Бразилецот во Милан

Вчера се појавија и извештаи кои говореа дека Кака има хронична
повреда на препоните поради кои ќе мора постојано да изведува
специвични вежби пред и после секој тренинг.

Тоа допринесе повторно да се појават шпекулациите за заминување на
Кака од Реал Мадрид но овоја пат веста е многу посензационална бидејќи
се говори дека Реал ќе го понуди својот плејмејкерот на Јувентус
во замена за Џорџо Киелини и Диего.

Но дали е возможно нешто вакво???

Тешко е за верување дека Кака би заиграл за друг клуб освен Милан доколку реши да се врати во Италија.

Додатно, Јувентус не ни помислува за продажба, особено на Киелини,
како и на Диего кој дојде во Торино на почетокот од сезоната и треба да
биде темел на кого ќе се гради новиот тим.

Очигледно е дека ваквите шпекулации се без основа и се користат само
за да се креира нешто бомбастично во ’овој досаден период’
само неколку дена по завршувањето на зимскиот трансфер период.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот