Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Доаѓа Sony Ericsson Aspen

Go down

Доаѓа Sony Ericsson Aspen Empty Доаѓа Sony Ericsson Aspen

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:41

Sony Ericsson го објави лансирањето на нивниот најнов паметен телефон, моделот Aspen, кој работи на Windows Mobile оперативниот систем и е дел од серијата Greenheart, која има еколошки карактеристики.

Доаѓа Sony Ericsson Aspen Aspen1

Аspen е прв Windows Mobile уред на Sony Ericsson кој има целосна QWERTY тастатура што не е во слајдер варијанта. Телефонот спаѓа во класата на бизнис уреди и потсетува на популарната Nokia E71 или Blackberry уредите.

Доаѓа Sony Ericsson Aspen Aspen2

Димензиите на уредот се 117 x 60 x 12,45 милиметри, а дисплејот е со големина на дијагоналата од 2,4 инчи, има резолуција од 240х320 пиксели и приказ на 65.536 бои. Камерата е со резолуција од 3.2 мегапиксели.

Sony Ericsson Aspen има и вграден GPS приемник, а доаѓа со преинсталирана Google Maps апликација. Уредот има поддршка за WiFi и Bluetooth, a присутен е и 3.5 милиметарски аудио приклучок.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Доаѓа Sony Ericsson Aspen Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот