Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Фил си го кажа своето

Go down

Фил си го кажа своето Empty Фил си го кажа своето

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:38

Секој 2. февруари во Пенсилванија се одбележува денот на мрмотот (Groundhog Day), кога на свечена церемонија локалните власти го прашуваат најпознатиот влакнест метеоролог мрмотот Панксатоуни Фил колку ќе трае зимата. Според неговото скромно мрмотско мислење, оваа година не чека смрзнување од уште шест недели.
Американците во Пенсилванија го одбележаа денот на мрмотот, како и секоја година, во голем број и со многу свечености чија централна личност е мрмотот Фил (пред неколку денови пишувавме за акцијата на ПЕТА која сака да вмеша прсти и да ја „корегира“ оваа манифестација по нејзина мерка).

Според традицијата, ако Фил ја здогледа својата сенка откако ќе се разбуди од спиење, може да се очекува пролетно време дури на половината од март.

Еве, како изгледаше фамозниот ден вчера во Пенсилванија:

Останува да одберете дали ќе се потпрете на мислењето на мрмотчево и нема на првите сончеви најави да ги спакувате зимските алишта во плакар, или ќе се водите по тоа како ве „врти коленото“. Бил Маерс пак може да се надева дека денот ќе му заврши што побргу и нема да мора секое утро да ги слуша Сони и Шер... Smile

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Фил си го кажа своето Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот