Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Нов KIA Sportage

Go down

Нов KIA Sportage Empty Нов KIA Sportage

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:32

На претстојниот саем на автомобили во Женева, KIA ќе го претстави новиот Sportage кој е изграден на платформата на Hyundai ix35.

Нов KIA Sportage Sportage1

Според извештајот за медиумите на KIA, новиот модел е подолг и поголем од претходникот и со поголем простор во внатрешноста на возилото, како и со поудобно возење кое се должи на подолгото меѓуосовинско растојание.

Нов KIA Sportage Sportage2

Почетокот на продажбата на новиот Sportage е најавен за кон крајот на годинава. Сеуште не е познато кои мотори ќе се најдат во понудата, но според соопштението на KIA во понудата освен бензински, ќе има и дизел агрегати.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Нов KIA Sportage Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот