Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

IE6 симнат од тронот

Go down

IE6 симнат од тронот

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:28

Според месечната статистика на компанијата Net Applications, минатиот месец (јануари) Internet Explorer 8 конечно го исфрли IE6 од водечката позиција на листата на најчесто користени интернет прелистувачи.Во моментов прелистувачите на Microsoft држат вкупно 62,2% од пазарот, што претставува пад во однос на бројката од 62,7% во декември.

И Mozilla, која се наоѓа на второто место на пазарот бележи пад од 24,6% од "колачето" во декември на 24,4% во јануари. Во исто време, Google Chrome бележи раст од 4,6 на 5,2%, додека Safari успеа да го задржи речиси истиот удел од 4,5%.

Оваа вест за падот на популарноста на IE6 со сигурност предизвикува насмевка и радост кај развивачите на софтвер и интернет апликации, но и кај IT експертите за сигурност кои веќе долго време предупредуваат за пропустите и мааните на овој долговечен интернет прелистувач.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот