Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Опел Астра автомобил за 2010 година во Македонија

Go down

Опел Астра автомобил за 2010 година во Македонија

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:19

Освојувајќи четири гласа од членовите на националната жири комисијата , Opel Astra беше поуспешна од останатите конкуренти.Chevrolet Cruze и Volkswagen Polo освоија по еден глас.

Жирито годинава одлучи да додели и специјално признание за омасовување на хибридната технологија на Honda.

Изборот на автомобилот на годината во Македонија годинава се одржува по 15-ти пат. Жирито во состав: Зоран Коцев, Љупчо Михајловски, Владимир Ристовиќ, Горан Антевски, Агрон Сулејман и Томислав Биљарац, согласно правилата на изборот и критериумите според кои се оценуваат возилата, го избра автомобилот на 2010 година во Македонија меѓу годинашните финалисти беа Suzuki Alto, Volkswagen Polo, Opel Astra, Hyundai i20, Chevrolet Cruze, Kia Soul, Honda Insight, Seat Exeo.

Критериумите според кои жирито одлучуваше се: адекватноста и понудата на домашниот пазар, економичноста и еколошката прифатливост, безбедноста и примената на технолошките достигнувања, возните својства, дизајнот и комфорот и опременоста.

Досегашни носители на на титулата "Автомобил на годината" во Македонија се: Fiat Bravo/Brava (1996), Renault Megane (1997), Opel Astra (1998), Škoda Octavia (1999), Fiat Punto (2000), Seat Leon (2001), Toyota Corolla (2002), Mazda6 (2003), Mazda3 (2004), Seat Altea (2005), Volkswagen Passat (2006), Opel Corsa (2007), Kia Cee'd (2008) и Volkswagen Golf (2009).

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот