Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Верските заедници во Албанија против бракови меѓу хомосексуалци

Go down

Верските заедници во Албанија против бракови меѓу хомосексуалци

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:10

Сите верски заедници во Албанија остро реагираа на подготовките на парламентот за донесување на законска рамка за склучување на бракови меѓу хомосексуалците.Собраниските комисии го усвоија предлог - Законот за „Заштита од дискриминација“, со кој меѓу другото се дава зелено светло за геј - браковите во Албанија, јави дописникот на Макфакс.

Ова наиде на остри реакции од страна на претставниците на Католичката, Православната и Муслиманската заедница во државата, кои сметаат дека е неприфатливо да се дозволи брак помеѓу припадници од ист пол.

Околу предлог Законот наскоро треба да се расправа во албанското Собрание, за што е можно во собраниските клупи по пауза од два месеца да се врати опозицијата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот