Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Романија ќе има еднодомен Парламент од 2012

Go down

Романија ќе има еднодомен Парламент од 2012

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:07

Романија ќе има еднодомен Парламент од 2012 година, по истекувањето на мандатот на актуелниот законодавен орган, но чекори во таа насока треба да бидат преземени уште отсега, изјави романскиот премиер Емил Бок.„Уставот јасно кажува дека таков закон може да се примени од следните избори. Кога ќе бидат одржани изборите за следниот Парламент во 2012 година ќе имаме еднодомен Парламент и веќе нема да имаме 471 Парламентарец, туку само 300“, изјави премиерот.

Во вчерашното обраќање пред Сенатот, Бок истакна дека одложувањето на реформите, изгласани на референдумот, одржан на предлог на претседателот Трајан Басеску, паралелно со првиот круг на изборите за претседател на 22 ноември, ќе доведе до тотална загуба на довербата во Парламентот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот