Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Убиени 25 и ранети и 115 шиитски аџии во Ирак

Go down

Убиени 25 и ранети и 115 шиитски аџии во Ирак

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:05

Најмалку 25 аџии во среда загинале при самоубиствен напад во шиитскиот свет град Карбала, јавиле болнички извори.„Во болниците Хусеини и Ал-Хиндија донесени се 25 тела, меѓу кои најмалку една е жена и две се деца, а бројката од 115 ранети не е конечна“, изјавил портпаролот на градската управа за здравство на Карбала.

Експлозијата се случила не патот кој ги поврзува градовите Хила и Карабала, по кој минуваат аџиите кои во петок ќе се соберат на масовно верско собирање во чест на имамот Хусеин.

Во Кербала веќе пристигнале пет милиони аџии, а за нивната безбедност се ангажирани 30 илјади војници и полицајци.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот