Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Убиена сестрата на основачот на бугарски „Мултигруп“

Go down

Убиена сестрата на основачот на бугарски „Мултигруп“

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:01

Сестрата на основачот на Мултигруп Илија Павлов и нејзиниот син се најдени убиени во својот дом во Вирџинија.Телата на 41-годишната Славка Најденова и осумгодишниот Пол Вилсон синоќа биле пронајдени во домот во Дејл Сити во Вирџинија од нејзиниот сопруг.

Најденова беше сестра на покојниот основач на влијателната бизнис групација „Мултигруп“.

Американската полиција ги испитува причините за двојното убиство и начинот како било извршено.

Во меѓувреме, полицијата соопшти дека на распит задржана е една жена поради сомнение за поврзаност со убиството на Најденова и нејзиниот син. Се работи за 47- годишната Наталија Вилсон, која ги познавала жртвите и била втора сопруга на првиот сопруг на Најденова.

Домот во кој се пронајдени телата на убиените бил во сопственост на Најденова, но не е познато дали тоа било нејзино постојано место на живеење, поради сведочењето на соседите кој велат дека ретко ги гледале Најденова и нејзиниот син.

Таа била сопственик на повеќе куќи и станови што ги изнајмувала на доселеници во САД.

Основачот на „Мултигруп“, Илија Павлов, беше убиен на 7 март 2003 година во центарот на Софија на 43-годишна возраст.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот