Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тринаесет луѓе повредени во експлозија во Австралија

Go down

Тринаесет луѓе повредени во експлозија во Австралија

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 16:00

Најмалку 13 луѓе се повредени денес во еден трговски центар во австралискиот град Дарвин откако лице активираше експлозивна направа, соопшти извор од полицијата.Човекот влегол во трговскиот центар и ја активирал направата направена од бензин и пиротехнички материјал.

„Мешавината на бензин и смеси за огномет ја предизвикале експлозијата,“ потврдил портпаролот на итната служба во Дарвин, на северот на Австралија.

Тој додал дека човекот кој е одговорен за експлозијата е уапсен од полицијата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот