Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Американските разузнавачи сигурни во нов напад на Ал Каеда во САД

Go down

Американските разузнавачи сигурни во нов напад на Ал Каеда во САД

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:57

Ал Каеда во следните неколку месеци сигурно ќе се обиде да изврши терористички напад во САД, соопштија првите луѓе на водечките американски разузнавачки служби.„Ал Каеда останува главна безбедносна закана за САД, но американската разузнавачка заедница мора да се посвети на растечката закана ’сајбер-безбедноста’“, соопштиле директорите на ЦИА, ФБИ и другите агенции на вчерашното сослушување пред Комитетот за разузнавачки служби на Сенатот.

Според разузнавачите, Ал Каеда ги адаптира методите за да спречи откривање на заговорите, односно ги напушта масовните напади, а се концентрира на употреба на поединци кои немаат никаква терористичка позадина.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот