Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Јанукович одби ТВ-дебата со Тимошенко

Go down

Јанукович одби ТВ-дебата со Тимошенко

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:56

Фаворитот во трката за украински претседател, проруски ориентираниот Виктор Јанукович одби да се соочи со својот противкандидат, премиерката Јулија Тимошенко во ТВ-дебата која е предвидена пред вториот круг на избори кои ќе се одржат во недела.„Виктор Јанукович нема да соработува во лагите на Јулија Тимошенко, бидејќи има многу поважни работи кои мора да ги направи“ рече портпаролката на Јанукович, Гана Гуерман.

Тимошенко е позната по своето ораторство, за разлика од нејзиниот противкандидат на кого ова подрачје не му е силна страна.

Во првиот круг на избори, на 17 јануари, Јанукович доби 35 отсто од гласовите, а Тимошенко 25 отсто.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот