Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонија најави успешно претседавање со Енергетската заедница

Go down

Македонија најави успешно претседавање со Енергетската заедница

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:55

Имплементирање на директивите за обновливи извори на енергетика и за нафта, како и промоција на конкретни инвестициони проекти во областа на енергетиката.Ова се основните приоритети за време на копретседавањето на Македонија со Енергетската заедница за 2010 година.
На состанокот што се одржа во вторникот во Скопје меѓу министерот за економија Фатмир Бесими и директорот на ЕЗ Славчо Нејков се разговараше за неколку тековни активности што годинава ќе се одржат во Македонија.

„Планираме да се организира конференција за социјалните аспекти во областа на енергетиката, како и средба со комисиите за економија и енергетика од парламентарните групи на државите од југоисточна Европа и неколку други работилници“, рече Бесими.

Тој најави дека Македонија со директорот на ЕЗ заеднички ќе работи на проширување на оваа заедница, при што се очекува наскоро кон неа да се приклучат Молдова и Украина, а преговори ќе бидат отворени со Турција и Грузија.

Нејков изрази задоволство што Македонија ќе има можност како претседавач, а не само како членка, да придонесе за унапредувањето на енергетската заедница.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот