Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Грција подготвува остри мерки против кризата

Go down

Грција подготвува остри мерки против кризата

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:53

Замрзнување на платите во јавниот сектор, намалување на трошоците на министерствата за 10 отсто, зголемување на даноците на горивата и подигање на старосната граница за пензионирање .Ова се само неколку мерки со кои соседна Грција планира оваа година да се бори против економската и финансиската криза во земјата.

„Владата е решена да ги преземе сите неопходни мерки за излез од кризата“ изјавил грчкиот премиер Јоргос Папандреу пред медиумите.

Европската Комисија денеска треба да ги претстави препораките за строгите мерки на штедење кои Грција треба да ги преземе.

Папандреу најави дека владата ќе ги замрзне платите во државниот сектор, освен во образованието и здравството.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот