Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Избор на Автомобил на годината

Go down

Избор на Автомобил на годината

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:53

Автомобил на 2010 година ќе биде прогласен денеска во Скопје.Годинешни финалисти се Suzuki Alto, Volkswagen Polo, Opel Astra, Hyundai
i20, Chevrolet Cruze, Kia Soul, Honda Insight и Seat Exeo.

Националното жири за избор на автомобил на 2010 година во состав Зоран Коцев, Љупчо Михајловски, Владимир Ристовиќ, Горан Антевски, Агрон Сулејман и Томислав Биљарац, го избира финалистот врз основа на адекватноста и понудата на домашниот пазар, економичноста и еколошката прифатливост, безбедноста и примената на технолошките достигнувања, возните својства, дизајнот и комфорот и опременоста.

Автомобил на годината во Македонија се избира по 15-ти пат, а досегашни носители на титулата "Автомобил на годината" во Македонија се: Fiat Bravo/Brava (1996), Renault Megane (1997), Opel Astra (1998), Škoda Octavia (1999), Fiat Punto (2000), Seat Leon (2001), Toyota Corolla (2002), Mazda6 (2003), Mazda3 (2004), Seat Altea (2005), Volkswagen Passat (2006), Opel Corsa (2007), Kia Cee'd (2008) и Volkswagen Golf лани.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот