Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar1018%Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar10 18% 
[ 4 ]
Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar1064%Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar10 64% 
[ 14 ]
Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar1014%Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar10 14% 
[ 3 ]
Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar104%Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bar10 4% 
[ 1 ]
 
Општо гласови : 22

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Мај 22 2007, 15:21

Денеска имаме избор од повеќе Интернет пребарувачи. Internet Explorer ја губи битката против бесплатните пребарувачи. Кој Интернет пребарувач Вие го користите и зошто ? Дали знаете некои предности за секој од пребарувачите ?
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Ivcak on Нед Јун 03 2007, 03:30

pa jas si go koristam samo MOZiLLA zasto mislam deka e najbrz od site drugive nekako mi se bagosani i po tocak mi se Wink) i + kakvi skincinja ima za ovoj no comment.....
Ivcak
Ivcak
Модератор
Модератор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 94
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Skopje Macedonia
Ден на регистрирање : 2007-05-18

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Kosta on Нед Јун 03 2007, 03:31

Ivcak напиша:pa jas si go koristam samo MOZiLLA zasto mislam deka e najbrz od site drugive nekako mi se bagosani i po tocak mi se Wink) i + kakvi skincinja ima za ovoj no comment.....

Дај ми адреса за скинови ако имаш?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Саб Јун 09 2007, 13:26

Пораките од групи (на пр. Yahoo Groups) читливо се гледаат со Опера. За другиве не знам зошто ама дава некои прокинески знакчиња. Така да ако сакате пораките од групите (или од форумов) да ви се читливи при отворањето на мејлот, препорачлив интернет пребарувач е Опера.
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Just*a*Girl on Нед Фед 17 2008, 18:23

експлорер,а и мозила понекогаш Smile
Just*a*Girl
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by borisd on Нед Фед 17 2008, 20:33

Mozilla RULZ!
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by bonte on Нед Фед 17 2008, 21:59

Vidi temava e stra togas koristev Internet Explorer i imam glasano za IE.. no
go koristam ovaj post za da go smenam glasot Smile

Mozilla firefox
bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Kosta on Нед Фед 17 2008, 22:03

Mozilla RULZZZZZZZZ!!!!

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by MaX on Нед Фед 17 2008, 22:28

Добро бе само јас користам Опера?
MaX
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Amused
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 34
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Нед Фед 17 2008, 22:41

Абе види има дури 12 (дванаесет) луѓе што одговориле на анкетава, така да тоа и не е некоја бројка... јас користам Опера, заради брзината и некои widgets (тој за видео даунлоад и аквариумот на пример) кои таа ги има... Speed Dial ми е закон опција, како и опцијата Refresh Every x Minutes, кога очекувам некоја промена на сајтот во блиска иднина ... Но користам и Фајрфокс посебно заради повисокото ниво на Customization (скинови на пример), и се разбира Add-Ons делот, кои исто така овозможуваат да си направите пребарувач по своја мерка (јас ги користам FlashDownloader, FireBug, FireFTP и TrackMeNot).
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by borisd on Пон Фед 18 2008, 00:28

MaX напиша:Добро бе само јас користам Опера?

Ти и двајца од америка Very Happy
borisd
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Yeehaw
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Goran - Gogo on Пон Фед 18 2008, 17:19

До пред некое време користев Opera, јер поесно е бидејќи ми ги памти страите кои сум ги отварал и ми ги листа во табови. Ама имав проблеми со отварање на интернет страни, не дека не ми ги отвара туку изместени ми ги покажуваше, па решив да се префрлам на Firefox и изгледа не згршив.
Goran - Gogo
Goran - Gogo
Доцент
Доцент

Male
Pisces

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Sleepy
Треснал Глупости : 151
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : MK
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Пон Фед 18 2008, 17:59

Инаку истата опција ја има Фајрфокс ... избираш
Tools -> Options -> Main -> When Firefox starts: Show windows and tabs opened from last time ... Страните кои ти ги прикажувало изместени се должи на некомпатибилноста на интернет пребарувачите, односно различниот начин на кој се рендерираат елементите од страниците. Сигурно ако ја оптимизираш страницата да се отвора најдобро во Опера, ќе испадне дека подобро е Опера Smile ... Се` е до маркетингот и амбалажата.
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Butterfly on Пон Фед 18 2008, 20:14

Mozilla само и никој друг, најдобар е и најбрз и најмалку зафаќа
Butterfly
Butterfly
One and only

Female
Aries

Треснал Глупости : 55
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : pomegu 4P
Ден на регистрирање : 2007-12-04

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Фед 19 2008, 00:30

Тоа дека Фајрфокс е најбрз, прв пат слушам, на сите места каде што сум читал, никаде не сум сретнал таков податок ( кој го интересира повеќе нека напише Firefox vs. Internet Explorer vs. Opera на Google), a тоа дека е најдобар, најмногу зависи од твоите потреби, што значи дека е многу субјективна работа ... за тоа колку меморија зафаќа поим немам, ниту пак мислам дека интернет пребарувачот е тој што ќе ти го оптовари системот ...
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by bonte on Вто Фед 19 2008, 00:34

bonte
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Bored
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Vlado-Tornado on Вто Фед 19 2008, 00:34

За најбрз се смета Опера, но причината зошто таа не е најупотребувана, лежи во тоа што таа последна стана бесплатна, а и нема толку агресивна кампања за нејзино користење, бидејќи амбалажата го продава производот... Освен тоа, мислам дека има малку помало ниво на Customization од Фајрфокс и дека тоа исто така е една од причините... а дека е најбрза, тоа сигурно. Освен тоа, самата Опера знае да симнува директно од торенти, што значи дека не ви треба дополнителна програма за да се справи со нив(иако некоја од специјализираните програми за тоа е најпрепорачлива како Utorrent). Опера има и свој емаил клиент Smile
Vlado-Tornado
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 33
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Kosta on Вто Фед 19 2008, 00:42

Vlado-Tornado напиша:Опера има и свој емаил клиент Smile

Зашо мозила нема ? :laugh:

Финтата на мозила е што со помош на addons можеш да ја разбилдаш

А за брзина
Опера е меѓу најбрзите

@Bonte

Нормално дека ќе има таква споредба на страна од Opera Wink


Последната промена е направена од на Вто Фед 19 2008, 00:58. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Kosta on Вто Фед 19 2008, 00:54

BTW да се пофалам, еднаш напраив веб пребарувач, ама господ знае кај е :laugh:
Ако го најдам ќе ви го дам Very Happy Меѓу еден од најбрзите беше и најзаштитен :ljolj:

Ги рушеше сите конкуренции Wink

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
Kosta
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение : Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Relaxed
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 32
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Ike on Нед Мар 09 2008, 14:20

Само Internet Exploler

Ike
Black Snake

Male
Virgo

Треснал Глупости : 39
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : Велес
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот http://www.fanta.forumotion.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ? Empty Re: Кој Интернет пребарувач најмногу го користите ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот