Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Германија ќе плати за списокот на даночни затајувачи

Go down

Германија ќе плати за списокот на даночни затајувачи

Пишување by GBL on Сре Фед 03 2010, 15:52

Германија ќе плати за списокот од околу 1500 луѓе, кои избегнуваат да платат данок во земјата, криејќи се зад швајцарски банкарски сметки.Министерот за финансии на Германија Волфганг Шојбле синоќа најави дека Берлин ќе го купи списокот, кој може да врати околу 100 милиони евра неплатени даноци.

Според гласилата непознато лице на германските власти за 2,5 милиони евра им понудило податоци за даночните затајувачи.

Германија во 2008 година плати пет милиони евра за сличен список од Лихтенштајн.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот