Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Norah Jones - The Fall (2009)

Go down

Norah Jones - The Fall (2009) Empty Norah Jones - The Fall (2009)

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 21:12

Norah Jones - The Fall (2009) Norahjones-thefallofficialalbumcove

Artist: Norah Jones
Title Of Album: The Fall
Year Of Release: November 17, 2009
Label: Blue Note, EMI
Genre: Folk / Country / Jazz / Indie / Alternative / Soul
Total Time: 45:53 min01.Chasing Pirates [02:41]
02.Even Though [03:52]
03.Light As A Feather [03:53]
04.Young Blood [03:38]
05.I Wouldn't Need You [03:30]
06.Waiting [03:31]
07.It's Gonna Be [03:12]
08.You've Ruined Me [02:45]
09.Back To Manhattan [04:10]
10.Stuck [05:16]
11.December [03:06]
12.Tell Yer Mama [03:26]
13.Man Of The Hour [02:57]

hotfile.com TheFallNorah.rar.html

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Norah Jones - The Fall (2009) Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот