Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Joseph Haydn - Cello Concertos (Coin, Hogwood, AOAM)

Go down

Joseph Haydn - Cello Concertos (Coin, Hogwood, AOAM) Empty Joseph Haydn - Cello Concertos (Coin, Hogwood, AOAM)

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 21:03

Joseph Haydn - Cello Concertos (Coin, Hogwood, AOAM) 32221005785096179846_thumb

Album : Joseph Haydn: Cello Concertos
Artists : Christophe Coin, The Academy of Ancient Music, Christopher Hogwood
Release date : 1983
Label : Decca
Number of discs : 1
Genre : Classical
Total size : 113 MB
Total time : 00:49:22

On this CD :
1. Cello Concerto in C Major Hob. VIIb:1 I Moderato
2. Cello Concerto in C Major Hob. VIIb:1 II Adagio
3. Cello Concerto in C Major Hob. VIIb:1 III Finale: Allegro molto
4. Cello Concerto in D Major Hob. VIIb:2 I Allegro moderato
5. Cello Concerto in D Major Hob. VIIb:2 II Adagio
6. Cello Concerto in D Major Hob. VIIb:2 III Allegro

@ 256 mp3

Можеби од водечките пост-Harnoncourt виолончелист во почетокот на музика движење, Кристоф Coin има развиено посебен интерес во музиката на крајот на XVIII век Виена. Тој почна да студираат на виолончело, како дете во Каен, а потоа се запишува во Париз конзерваториум, каде што неговиот главен учител е Андре Навара. По преземањето првата награда во конкуренција конзерваториум, Coin се преселил во Виена, каде што, на Академијата за музика, тој стана ученик на Николаус Harnoncourt и изведена во последниот Concentus Musicus. Монета изучува со Гамба гуру Жорди Савал на Schola Cantorum во Базел. Преку Савал, тој беше во можност да настапи со ансамблот Hesperion ХХ.

Монета се приклучи на Англија академија на Античка музика, со која тој даде неколку снимки како член на оркестар и како солист. Во 1984 година го основал своето камерен оркестар, ансамблот Mosaïques, туку се растворени тоа следната година. Тој не спаси името, барем кога се регрутираат лидерите на своите гудачки дел да му се придружи во формирањето на Quatuor Mosaïques, група главно се посветени на музиката на Моцарт и Хајдн, но, исто така, се движат напред во резултатите од Бетовен и Шуберт. Во 1991 година тој е исто така именуван музички директор на барокниот ансамбл Лимож. Вклучуваат назначувања својата академска позиција на Schola Cantorum во Базел, а насловот студии во барок виола и виолончело da Гамба на Консерватоар Национално Supérieur во Париз. Иако неговите вршење на кариера е центрирана во Европа, Coin стана познат северноамерикански публика преку неговиот снимки. Меѓу неговите CD повеќе проекти се високо ценета снимки на класичната ера квартети, како и серија на дискови посветен на Бах кантати иам Виолончело Пиколо.
~ Џејмс Ролна, All Music Guide

rapidshare.com C_Haydn_1983_CelloConcertosCoinHogwoodAOAM__256.part1.rar
rapidshare.com C_Haydn_1983_CelloConcertosCoinHogwoodAOAM__256.part2.rar

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Joseph Haydn - Cello Concertos (Coin, Hogwood, AOAM) Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот