Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Luigi Boccherini - Seven Symphonies

Go down

Luigi Boccherini - Seven Symphonies Empty Luigi Boccherini - Seven Symphonies

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 21:01

Luigi Boccherini - Seven Symphonies Frontnw2


Release Date: 1992
Label: Chandos
Composer: Boccherini
Performers: Andrew Morris, Angus Anderson
Conductor: Adrian Shepherd
Orchestra/Ensemble: Cantilena
Number of Discs: 2
Length: Disc1: 01:02:42, Disc2: 00:59:29

On this album:
Disc: 1
1. Sym in D, G.490: I. Allegro
2. Sym in D, G.490: II. Andante Grazioso
3. Sym in D, G.490: III. Allegro Assai
4. Sym in A, Op.35 No.3, G.511: I. Allegro Giusto
5. Sym in A, Op.35 No.3, G.511: II. Andante
6. Sym in A, Op.35 No.3, G.511: III. Allegro, Ma Non Presto
7. Sym in B flat, Op.35 No.6: I. Allegro Vivace
8. Sym in B flat, Op.35 No.6: II. Poco Andante
9. Sym in B flat, Op.35 No.6: III. Presto - Tempo Di Minuetto - Presto
10. Sym in d, Op.12 No.4, G.506, 'Neila Casa Diavolo': I. Andante Sostenuto
11. Sym in d, Op.12 No.4, G.506, 'Neila Casa Diavolo': II. Andantino Con Moto
12. Sym in d, Op.12 No.4, G.506, 'Neila Casa Diavolo': III. Allegro Con Molto

Disc: 2
1. Sym in C, Op.12 No.3, G.505: I. Allegro, Ma Non Molto
2. Sym in C, Op.12 No.3, G.505: II. Andante Amoroso
3. Sym in C, Op.12 No.3, G.505: III. Tempo Di Minuetto
4. Sym in C, Op.12 No.3, G.505: IV. Presto, Ma Non Tanto
5. Sym in d, Op.37 No.3, G.517: I. Allegro Moderato
6. Sym in d, Op.37 No.3, G.517: II. Minuetto Con Moto
7. Sym in d, Op.37 No.3, G.517: III. Andante Amoroso
8. Sym in d, Op.37 No.3, G.517: IV. Finale: Allegro Vivo, Ma Non Tanto Presto
9. Sym in A, Op.37 No.4, G.518: I. Allegro Spirituoso
10. Sym in A, Op.37 No.4, G.518: II. Minuetto: Allegro; Trio
11. Sym in A, Op.37 No.4, G.518: III. Andante Listen Listen
12. Sym in A, Op.37 No.4, G.518: IV. Finale: Allegro Ma Non Presto

@320 Kbit/s mp3

rapidshare.com Boccherini-7Symphonies.part1.rar
rapidshare.com Boccherini-7Symphonies.part2.rar
rapidshare.com Boccherini-7Symphonies.part3.rar

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Luigi Boccherini - Seven Symphonies Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот