Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кина лани запленила 29 тони дрога

Go down

Кина лани запленила 29 тони дрога

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 16:03

Кина запленила 28,8 тони дрога во 2009 година и уапсила околу 91.000 луѓе, од кои 5.560 странски државјани, поврзани со нарко бизнисот, јави агенцијата Ксинхуа.Според Министерството за јавна безбедност, откако Кина ја интензивираше борбата со нарко бизнисот, лани биле затворени и уништени 391 фабрика за производство на дрога и 264 места каде што се дрогирале нарко-зависници.
И покрај ваквите акции, Националната контролна комисија за наркотици известува дека минатата година во Кина биле регистрирани преку 1,34 милиони корисници на дрога, што е за 18,6 отсто повеќе од претходната 2008 година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот