Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Рама: Бериша не е подготвен за излез од политичката криза

Go down

Рама: Бериша не е подготвен за излез од политичката криза

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 16:00

Се сомневам во одлуката на владата дека навистина има желба да седне и заеднички да ја надминеме политичката криза во албанското собрание.
Ова во интервју за „Топ ченел“ го изјави лидерот на Социјалистичката партија на Албанија (СП) Еди Рама каде тој ја обвини владата на Сали Бериша дека нема вистински намери да пронајде заеднички јазик со опозицијата, за излез од неколку месечната политичката криза.

„Јас јасно се изјаснив дека сум подготвен да седнам на иста маса со власта за да пронајдеме решение за политичката криза во земјава, но од друга страна не постои никаква искрена заложба за решавање на овие проблеми, тука само нејаснотии“, изјави Рама.

Рама, уште еднаш јасно потенцираше дека нема да се откаже од идејата за истрага на валидноста на парламентарните избори, што истовремено ќе подразбира и отварање на изборните кутии од 2009 година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот