Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ако не можете да се конектирате на Battle?

Go down

Ако не можете да се конектирате на Battle?

Пишување by Kosta on Вто Окт 16 2007, 21:59

Од дамна не сум влегол на battle, и разбрав од еден другар дека нешто не е во ред со серверот. Проверив и видов дека треба некој update да се напраи, некој регистарски клуч да се додаде. Еве го регистарскиот клуч па пробајте:

Клик тука.

Ако ја добијате оваа слика незнам решение, тоа си е проблем од администраторите на серверот (кај некои работи кај некои не работи):
Ако неќе како решение пробајте со gateway едиторот

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ако не можете да се конектирате на Battle?

Пишување by Kosta on Вто Окт 16 2007, 22:27

Ако не работи претходното пробајте со gateway едиторот (for noobs), со него мислам дека ќе работи:

1. Спуштете го gateway едиторот

2. Извршете ги чекорите од 1-5 како што се на сликата:3. Стартувајте ја warcraft и:Пс: Претхосниот сервер од eurobattle може да го избиршите.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот