Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Шешељ најави дека ќе побара ослободување

Go down

Шешељ најави дека ќе побара ослободување

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 15:54

Обвинетиот Војислав Шешељ денеска пред Хашкиот трибунал најави дека кон крајот на март, кога завршува сослушувањето на сведоците, ќе побара ослободување бидејќи Обвинителството не го докажало обвинението.
Лидерот на Српската радикална странка е обвинет за злосторства над Хрватите и Муслиманите во Хрватска, Војводина и Босна и Херцеговина (БиХ) во периодот 1991-1993 година.

Според правилата на Трибуналот, обвинетиот има право на крајот на доказната постапка на обвинението да побара ослободување по точките на обвинението за кои смета дека не се докажани.

За тоа барање потоа одлучува судскиот совет. Доколку барањето биде одбиено, судењето би требало да продолжи со доказната постапка на одбраната.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот