Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Првиот дипломат на Финска во посета на Македонија

Go down

Првиот дипломат на Финска во посета на Македонија

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 15:51

Министерот за надворешни работи на Република Финска, Александар Стуб, денеска ќе пристигне во официјална работна посета на Македонија.
Покрај разговорите со својот домаќин, министерот за надворешни работи Антонио Милошоски, министерот Стуб ќе се сретне и со претседателот Ѓорге Иванов.

За време на средбата помеѓу министрите за надворешни работи ќе се разговара за прашања од билатерален аспект, за евро-атлантските аспирации на Македонија, како и за мултилатералната соработка помеѓу двете држави.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот