Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Денеска ќе се потпише договорот за заштита на Преспа

Go down

Денеска ќе се потпише договорот за заштита на Преспа

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 15:49

Министрите за животна средина на Македонија, Албанија и Грција денеска во Пили ќе го потпишат договорот за заштита и долготраен развој на националниот парк Преспа .
Потпишувањето на договорот се совпаѓа со 10 годишнината од издавањето на коминикето на тогашните премиери во кое тие ги претставија своите амбиции за заштита и развој на овој национален парк кој се протега на територијата на трите држави.

Решението за потпишување на договорот беше донесено при средбата на премиерите Никола Груевски, Јоргос Папандреу и Сали Бериша на 27 ноември во преспанскиот град Пили.

Потпишувањето на договорот помина во сенка на средбата меѓу македонскиот и грчкиот премиер кои направија обид за приближување на позициите во врска со спорот за името.

Средбата меѓу Груевски и Папандреу не донесе позначајни резултати но експертите во двете земји средбата ја оценија како важен чекор за напредок на преговорите.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот