Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Инспекциите ќе имаат коoрдиниран надзор

Go down

Инспекциите ќе имаат коoрдиниран надзор Empty Инспекциите ќе имаат коoрдиниран надзор

Пишување by GBL on Вто Фед 02 2010, 15:45

Координација во надзор на пазарот од страна на надлежните инспекции и контрола на производите кои се внесуваат на пазарот од трети земји, се предвидува со новиот закон за надзор на пазарот.

Инспекциите ќе имаат коoрдиниран надзор Get

Според вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски, на овој начин ќе бидат заштитени потрошувачите, но ќе им се олесни и на бизнисмените, бидејќи ќе имаат работа само со една, наместо со неколку инспекции.

Владата уверува дека со предложените измени целосно ќе се почитуваат начелата на кои се заснова пазарот, законитоста, конкурентноста, слободата на претприемништво, одговорност на производители, овластени застапници, увозници и друго.

Со новиот закон треба да се зголеми степенот на спречување на влез на производи во земјава за кои постои сомнеж дека се небезбедни и ќе се следат европските стандарди.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Инспекциите ќе имаат коoрдиниран надзор Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот