Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Нострадамус

Go down

Нострадамус

Пишување by Kosta on Пон Окт 15 2007, 03:15

Еден од најпознатите претскажувачи, роден во 16 ти век.
Дали знае некој некое негово претскажување што се остварило баш како што рекол тој.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by MaX on Пон Окт 15 2007, 03:18

Јас имам слушнато негово претскажување дека на балканот ке светне една силна светлина.Наводно тоа било дека ке мавне атомска бомба ама не ми текнува која година тоа требаше да се деси.И воопшто дали е точно.
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by 1MM0rtalis on Пон Окт 15 2007, 20:44

edno ce recam samo,
zosto ne sme procitale nikade deka pretskazuvac dobil loto bingo itn taka da...............no comment
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by Kosta on Пон Ное 12 2007, 04:16

1MM0rtalis напиша:edno ce recam samo,
zosto ne sme procitale nikade deka pretskazuvac dobil loto bingo itn taka da...............no comment

Е сега ти мешаш баби со жаби. Тогаш не се играло лото или бинго Very Happy

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by 1MM0rtalis on Сре Ное 14 2007, 04:04

haha more ne me teraj da t dam podatoci deka pogolemi kockari od togas nemalo cak i zenite na kocka si gi redele
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by The*Goddess on Чет Фед 21 2008, 04:20

Па вака за Нострадамус се кажува дека погодил повеќе прераскажувања како што и за нападот на близначките на 11 септември и за некои земјотреси и сл.но сепак годините не ги кажувал точно односно ги кажѕвал приближно.Но најинтересно што прочитав е за неговото прераскажување дека во 20.. и некоја година ќе се обедини повторно царството на лавот а фактички дека тука се работи за нашава земјичка мила.А Баш 2012 истекува Букурешкиот договор со што треба да и бидат вратени деловите на Македонија кои тогаш биле поделени на нашите мили соседи....Па така подобро да бил во право и неговите предвидувања да бидат точни.....
avatar
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by 1MM0rtalis on Чет Фед 21 2008, 17:31

ох да ни се десит тоа нешто леле супер ќе е
ама ако ни го менет имево ни царство на лавот ни царство на арсланот не ќе видиме Very Happy иначе интересно за ова не сум чул искрено, може затоа грциве се запнати за ова имево сигурно имет читано за ова :thumbup1: :ddojde: :ljolj:
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by The*Goddess on Пет Фед 22 2008, 00:19

па тие намерно се запнаа за името...Сакаат вето да стават за влегување во ЕУ не знам точно каква поврзаност има тоа ама со тоа вето мислем дека нема да може да се исполни тоа што го предвидува букурешкиот договор.
avatar
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by borisd on Пет Фед 22 2008, 01:31

MaX напиша:Јас имам слушнато негово претскажување дека на балканот ке светне една силна светлина.Наводно тоа било дека ке мавне атомска бомба ама не ми текнува која година тоа требаше да се деси.И воопшто дали е точно.

Е па тоа претскажувње за светлината, не е дека ке падне атомска бомба, туку кажува за Македонија дека тогаш сонцето најсилно ке свети за нас (Македонците), а сонцето и лавот се наши симболи, и сега спојте го мубетот од The*Goddes со муабетот од MaX.
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by MaX on Пет Фед 22 2008, 01:33

хмммм интересно.Брао Борисд
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by 1MM0rtalis on Пет Фед 22 2008, 03:24

хахаха пак велам чешки да е така
avatar
1MM0rtalis
VIP
VIP

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 730
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 30
Се наоѓам : UNDERWORLD
Ден на регистрирање : 2007-06-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by borisd on Пет Фед 22 2008, 03:31

Така гледав, така слушнав и така разбрав од слушањето и гледањето, а пак и редно е еднаш и нас нешто арно да ни се случи. А и да се надеваме дека Нострадамус ке е во право...
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by The*Goddess on Пет Фед 22 2008, 03:40

Епа уште еден мит .А тој кажува дека на Македонија ќе и тргне подобро во 2014 год.Тоа е од таму демек во 1014 со поразот над цар Самуил,по враќањето на ослепените војници,Македонија била проколната од страна на војниците,следните 1000 години да не и се случи ништо убаво.И тука интересно е што клетвата наводно истекува во 2014 кога се очекува нашиот прием во ЕУ а со тоа ќе тргне на подобро...Јас не верувам во митови и легенди,но во овој случај би сакала да се вистинити.
avatar
The*Goddess
Доцент
Доцент

Female
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 112
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2008-02-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by Jimmy on Сре Мар 05 2008, 21:51

Нострадамус, кој прецизно ги има предвидено Првата и Втората светска војна, како и убиството на Џон Кенеди, се смета за најголемиот јасновидец во светот. За неговите предвидувања се размислува и расправа веќе 500 години. Се до неодамна се сметаше дека е познато сето она што тој го напишал во текот на својот долг и плоден живот. Но Едгар Морск објави дека во подрумот на еден манастир, во близина на Париз, го пронашол тајниот дневник на Нострадамус. Со анализа на староста на хартијата и со споредување на ракописите, докажано е дека овој дневник го има напишано Нострадамус со сопствена рака.

-Иако е многу раширено верувањето дека се објавени сите Нострадамусови пророштва, јас цело време знаев дека мора да постои уште нешто-вели Морск, кој по овие записи трагаше седум години.

-Во многу Нострадамусови текстови се спомнува нешто што тој го нарекува "клуч 15" и јас отсекогаш верував дека се работи за петнасете пророштва кои сеуште не ни се познати. И бев во право. Беше потребно да вложам многу време и напорна работа за да ги откријам, но на крај успеав-вели Морск.

Дневничкиот ракопис е напишан на француски јазик, во катрени, како и повеќето Нострадамусови пророштва. Морск се уште работи на целосниот превод на стиховите, но се согласи во скратен облик да ги прераскаже овие 15 пророштва кои се однесуваат за 1998 година и натаму.

1.
Источните делови на Соединетите Амерички Држави во текот на летото ќе ги зафатат силни и раозрни бури. Силен ветар и обилни дождови ќе донесат смрт за повеќе милиони луѓе, а штетите ќе изнесуваат над десетина миљарди долари. Поради поплавите ќе потонат многу бродови, многу куќи ќе бидат уништени и ниските области ќе останат под вода.

2.
Еден од христијанските водачи, некаде во Европа, ќе биде разобличен како следбеник на Сатаната. Тој ќе се самоубие, а во тоа ќе го следат и неколку стотици негови ученици. Ќе стане маченик кој ќе инспирира илјадници луѓе, кои ќе почнат да го обожуваат Сатаната.

3.
Нарушувањето во природната рамнотежа ќе предизвика наезда на кобри во Соединетите Држави. Луѓето нема да бидат сигурни во своите домови, бидејќи змиите ќе влегуваат и низ затворени прозорци и врати ни канализациските и вентилациските цевки. Каснувањето од змија ќе биде секојдневна појава. Луѓето ноќе ќе се разбудат обвиткани со змии.

4.
Еден нуклеарен инцидент во Русија ќе ги затруе воНаучниците ќе оживеат мумија стара 1. 500 години. Оваа оживеана Еѓипќанка ќе открие многу тајни на древните цивилизации. здухот и водата. Ќе умрат две третини од населението.

5.
Еден лекар од Полска ќе открие лек за сите видови рак. Тој лек за само неколку дена ќе ги намалувa туморите, без оглед на тоа колку болеста напредувала.

6.
Прв пат во историјата, непалски монах на зен-будизмот на светското првенство ќе освои четири златни медали. Овој 54-годишник своите спортски достигнувања ќе ги припише на медитацијата и на позитивните ефекти што прошката ги има врз организмот.

7.
Научниците ќе оживеат мумија стара 1. 500 години. Оваа оживеана Еѓипќанка ќе открие многу тајни на древните цивилизации.

8.
Ќе се прослави еден виолинист чија музика има моќ да ги смирува раскараните луѓе. Тој ќе помогне да се сочуваат илјадници бракови. Пред крајот на годината, ќе смири и двајца лидери на две спротиставени страни.

9.
Индиски гуру ќе научи илјадници луѓе да летаат, користејќи ја само својата ментална енергија.

10.
Најпопуларна телевизиска емисија ќе стане детско шоу чиј водител ќе биде едно куче што зборува. Се разбира, Нострадамус не ја спомнува телевизијата, но со голема прецизност го опишал овој медиум.

11.
Ќе се појави нов вирус кој кај своите жртви ќе предизвика постојано чувство на среќа.

12.
Смртоносен дожд ќе падне врз Кина и ќе убие два милиони луѓе.

13.
Еден угледен Европјанин ќе ја остави својата жена за да се ожени со барменка.

14.
Комета ќе падне во Големиот Кањон и целосно ќе го промени неговиот изглед.

15.
Исус ќе оживее на 13 декември, но само за кратко. Милиони луѓе ќе го видат и тој ќе ни ја пружи последната шанса за покајување, пред да се врати на 6 мај 2000 година-на Судниот ден.
avatar
Jimmy
Пензионер
Пензионер

Male
Scorpio

Треснал Глупости : 660
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : у кабинет
Ден на регистрирање : 2007-05-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by Vase on Сре Мар 05 2008, 22:11

Опасно опасно

_________________
I'm fat, but you're ugly. I can diet Smile
avatar
Vase
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 493
Поени : 3
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : vo mestopolozba
Ден на регистрирање : 2007-11-17

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by Just*a*Girl on Чет Мар 13 2008, 16:56

2008 – конфликт во хиндустан. ова ќе биде една од причините за третата светска војна.

2010 – ќе започне трета светска војна. војната ќе почне во ноември 2010 г. а ќе заврши во октомври 2014 г. ќе почне како обична(со конвенционално оружје), потоа ќе биде применето на почетокот атомско а потоа и хемиско оружја.

2011 - како резултат на радиоактивни отпадоци на северната полутопка нема да останат ни животни ни растенија. потоа муслиманите ќе почнат хемиска војна против преостанатите живи европејци.

2014 – поголемиот дел од луѓето ќе страдаат од чирови, рак на кожата и други кожни болести (последици од хемислата војна)

2016 – европа ќе биде речиси без население

2018 – кина ќе стане нова светска велесила. земјите во развој од експлоатирани ќе се претворат во експлоататори.

2023 – малку ќе се измени орбитата на земјата.

2025 – европа се уште ќе биде малку населена.

2028 – ќе се создаде нов извор на енергија (најверојатно ова ќе биде контролирана термонуклеарна фузија). гладот постепено ќе се надмине. ќе стартува вселенски брод кон венера управуван од човек.

2033 – поларните луѓе тонат. се зголемува нивото на светските океани.

2043 – светската економија ќе процвета. европа ја водат муслиманите.

2046 – ќе може да се пресадуваат сите органи. замената на органите ќе стане еден од најдобрите методи на лечење.

2066 – за време на нападот на муслиманскиот рим, сад применуваат нов вид на оружје – климатско. нагло застудува.

2076 – блескаво општество (комунизам)

2084 – обновување на природата

2088 – нова болест – стареење за неколку секунди!!!

2097 – брзото стареење е победено.

2100 – вештачко ”сонце” ќе ја осветлува темната страна на земјата.

2111 – луѓето ќе станат киборзи (живи роботи)

2123 – војни меѓу мали области. државите нема да се вмешаат.

2125 – во унгарија ќе пристигнат сигнали од вселената

2130 – колонии под вода

2164 – животните се претвараат во полулуѓе

2167 – нова религија.

2170 – голема суша.

2183 – колонијата на марс ќе стане нуклеарна сила и ќе побара независност од земјата (како на времето сад од англија)

2187 – ќе се запре ерупцијата на 2 големи вулкани.

2195 – морските колонии целосно ќе снабдуваат и со енергија и со храна.

2196 – целосно мешање на азијатите и европејците.

2201 – термонуклеарниот процес на сонцето забавува. ќе застуди.

2221 – во потрага по вонземјани, човештвото стапува во контакт со нешто ужасно.

2256 – вселенски брод ќе донесе на земјата нова страшна болест.

2262 – постепено се менуваат орбитите на планетите. на марс му се заканува комета.

2271 – повторно ќе бидат изменети физичките ”константи”

2273 – мешање на жолтата, белата и црната раса. нови раси.

2279 – ”енергија од ништо” (веројатно од вакуум или од ”црните дупки”)

2288 – патување во времето. нови контакти со вонземјани.

2291 – сонцето се гаси. ќе се преземат обиди за да се запали пак.

2296 – се изменува силата на тежата. почнуваат да паѓаат старите вселенски бродови и станици.

2299 – во франција – партизанско движење против исламот.

2302 – ќе бидат откриени нови важни закони и тајни на вселената.

2304 – ќе биде откриена е тајната на месечината

2341 – нешто страшно се приближува кон од вселената кон земјата.

2354 – хаварија од едно од вештачките сонца доведува до суша.

2370 – голем глад

2378 – нова раса што брзо се развива.

2480 – ќе има 2 вештачки сонца. земјата е во самрак.

3005 – војна на марс. ќе се наруши траекторијата на планетите.

3797 – во ова време на земјата ќе загине се живо, но човештвото ќе најде сили за нов живот во друг ѕвезден систем.
avatar
Just*a*Girl
Професор
Професор

Female
Leo

Треснал Глупости : 377
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 24
Се наоѓам : Tamu nekade
Ден на регистрирање : 2008-02-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Нострадамус

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот