Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Швајцарија наредниот месец ќе одржи референдум за тоа дали домашните животни имаат право на адвокат.

Go down

Швајцарија наредниот месец ќе одржи референдум за тоа дали домашните животни имаат право на адвокат.

Пишување by GBL on Пон Фед 01 2010, 18:51

Швајцарија минатата година го измени својот устав за да го „заштити достоинството на растителниот свет“ и донесе закон кој им ги гарантира правата на сите живи суштества, а сега ќе прави референдум за воведување животински адвокат.
Ако Швајцарците ја прифатат оваа идеја, секој кантон во земјата ќе мора да си има адвокат за правата на миленичињата и шталските животни, со цел да се заштитат од злоупотреба.

Селаните и владата се противници на оваа идеја, но прашањето мора да се реши бидејќи пријателите на животните собраа доволно потписи за да побараат референдумско изјаснување по прашањето.

Антоан Гечел, адвокат кој во 2007. веќе доби место како адвокат на животни во Цирих смета дека не е во ред луѓето обвинети за суровост кон животните да имаат адвокат, а животните да не го уживаат тоа право.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот