Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонска лига!

Go down

Македонска лига!

Пишување by borisd on Саб Окт 13 2007, 23:34

Искрено мислам дека нашава лига почнува да оди накај некаде. Не е нешто сериозно ама се гледа дека го има ривалството помеѓу клубовите, и тоа помеѓу повеќето, а тоа носи публика, публиката носи пари, парите одат за играчите Very Happy:D:D многу јасно Very Happy:D ама раководството ја прави македонската лига да такпа во место. Нашите клубови веќе почнаа по сериозно да гледаат кон европа, не е нешто ептен сериозно ама сепак, се гледа дека имаат некоја цел, дека сакаат и имаат желба за поголем успех.
Чекам ваше мислење.
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by borisd on Пон Окт 22 2007, 01:32

Што велите за навивачката химна на македонија? За последната песна на Тоше? Јас искрено мислам дека е супер. И ве молам да не забегвите на темиве, зашо скоро сите теми ги еб**те..........
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by Kosta on Пон Окт 22 2007, 01:34

Супер е според мене Smile Само многу ми е жал за Тоше Sad
дали некој го има текстот да го прати ?

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by borisd on Пон Окт 22 2007, 01:35

Повели бате......
МАКЕДОНИЈА НАВИВА ЗА ВАС
Ова е земја на шампиони
во срце што ја носиме
и во радост и во солзи
ние ќе те бодриме
Нека грми на трибини
кога за тебе пееме
ќе ни даде господ сила
заедно да славиме

Македонија навива за вас
Пеат милиони како еден глас
Македонија сака победа
Милиони срца една победа

Јави се јужна,север и запад
нека не чујат колку сме,
црвено-жолта,тоа е боја
за која живот даваме
Нека знае сега светот
за нас македонците
едно сонце на Александар
нас ни свети в градите


Македонија навива за вас
Пеат милиони како еден глас
Македонија сака победа
Милиони срца една победа
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by MaX on Пон Окт 22 2007, 02:01

Да песната е стварно добра.Со гордост ќе ја пееме дури навиваме за македноија. Very Happy:D
avatar
MaX
Вирус
Вирус

Male
Cancer

Расположение :
Треснал Глупости : 2547
Поени : 70
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 33
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-12

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by borisd on Чет Дек 20 2007, 03:35

Работнички К. е есенски шампион во Македонија!
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by borisd on Вто Фед 19 2008, 22:45

ТОП 10 ДОМАШНИ ТРАНСФЕРИ
Фудбалер Од Во

1. Бобан Јанчевски Локерен (Бел) Работнички К.
2. Милан Перендија Партизан (Срб) Вардар
3. Борче Маневски Победа Милано
4. Питер Кобусен Ајакс 2 (Хол) Милано
5. Роберто Карлос Бразил Вардар
6. Никола Ѓошевски Етникос (Грц) Работнички К.
7. Итуа Рок Победа Шкендија 79
8. Филип Маџовски Работнички К. Милано
9. Арменд Алими Башкими Милано
10. Адриано Миранда Литекс Пелистер
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by borisd on Вто Фед 19 2008, 22:46

ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ МАК-ТРАНСФЕРИ Од Во Трансфер (ЕУР)

1. Иван Тричковски Работнички К Ц. Звезда (Срб) 800.000
2. Благоја Тодоровски Силекс Динамо Б (Ром) 120.000
3. Филип Деспотовски Вардар Ворскла П (Укр) 120.000
4. Христијан Кировски Карпати (Укр)/Работнички К Ворскла П (Укр) 120.000
5. Јован Костовски Вардар ОФИ (Грц) 80.000
6. Горан Димовски Македонија ЃП Терек (Рус) 60.000
7. Тони Мегленски Меѓимурје (Хрв)/ Победа Елбасан (Алб) 30.000
8. Стојанче Игњатов Работнички К Пекинг Гуан (Кина) слободен
9. Сашо Ѓорески Работнички К Тирана (Алб) слободен
10. Аце Толески Напредок Ветра (Лит) слободен
11. Мирослав Милошевиќ Македонија ЃП Австрија Л (Авс) слободен
12. Артим Шаќири Шкендија 79 Беса (Алб) слободен
avatar
borisd
Banned

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1887
Поени : 70
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : 41.18°N 20.68°E
Ден на регистрирање : 2007-05-17

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/boris_d

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by pyromaniac on Пет Фед 22 2008, 00:43

Тим игр. поб. нер. изг. + - бодови

Работнички Кометал 18 14 4 0 33 5 46
Милано 18 11 3 4 35 17 36
Вардар 18 7 9 2 27 11 30
Пелистер 18 8 4 6 20 15 28
Победа 18 7 7 4 25 24 28
Ренова 18 7 4 7 18 18 25
Македонија Ѓ.П. 18 7 3 8 22 26 24
Напредок 18 5 5 8 19 29 20
Силекс 18 4 7 7 18 25 19
Шкендија 79 18 4 4 10 10 24 16
Цементарница 18 3 4 11 17 27 13
Башкими 18 3 2 13 22 45 11


Еве ја табелата од есенскиот дел. Според мене Работнички оваа сезона ќе биди шампион.
avatar
pyromaniac
Студент
Студент

Male
Capricorn

Расположение :
Треснал Глупости : 32
Поени : -1
Репутација : -1
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : Лево
Ден на регистрирање : 2007-12-10

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by jovanco on Пон Мар 03 2008, 00:45

Македонска Лига??
Па тоа повеќе ми личи како некоја од овие сапунициве сто ги даваат на ТВ како што си ги викам јас ѓупскиве филмови.Секој гледа само да си направи профит.Но сепак тука секоја чест на Работнички и последниве 2 години за ангажиранјето на Пелистер.Но сепак да почекаме да видиме што ќе се случи во Вардар се најавуваат некои промени па се надевам дека овој клуб конечно ќе излезе од црнилото кое што ги има зафатено и повторно ќе биде она со кое се гордел секој македонец
avatar
jovanco
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Треснал Глупости : 10
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 28
Се наоѓам : struga
Ден на регистрирање : 2008-03-02

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Македонска лига!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот