Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Адебајор им се заблагодари на фановите на Сити

Go down

Адебајор им се заблагодари на фановите на Сити

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пон Фед 01 2010, 17:03

Емануел Адебајор им се заблагодари на фановите на Сити и управата на
клубот што му помогнале да го надмине кошмарот по вооружениот напад во
Ангола.
Интернационалецот од Того загуби пријатели и колегои кога автобусот на репрезентацијата беше нападнат од терористи во Ангола.

Адебајор вчера, на дуелот со Портсмут, за прв пат настапи по
инцидентот и постигна погодок помагајќи му на својот клуб да ја
продолжи битката за место во топ четворката.


Тој им се заблагодари на фанвоите за поддршката што ја добил и
признава дека тоа е една од причините поради која брзо се врати на
фудбалот.


“Беше убаво што се вратив дома и на фудбалскиот терен.”
– рече Адебајор за официјалната веб страна на Сити. “Во
еден момент помислив дека никогаш повеќе нема да го видам стадионот на
Сити и фановите.”


“Беше убаво што постигнав погодок но поважно е тоа што сакам
да им се заблагодарам на сите фанови на Сити и на сите во клубот што ми
помогнаа да го надминам овој тежок период.”


“Низ овој тежок период фанвоите постојано го извикуваа моето име и ми праќаа пораки со поддршка.”

“Клубот исто така направи се што можеше за да проверат дали сум ОК и да ми дадоа време пред да се вратам.”

“На крајот од денот важено е какви се односите помеѓу играчот
и клубот и играчот и фановите и мислам дека имам одличен однос со
сите.”


“Луѓето што работат во Сити и што го гледаат Сити имаат доверба во моите способносит и она што го правам.”

“Поминав низ многу тежок момент од животот и тие го покажаа
тоа. Овде има едно големо семејство и има многу љубов во Манчестер
Сити.”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот