Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Египет ја одбрани титулата шампион на Африка

Go down

Египет ја одбрани титулата шампион на Африка

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:24


Фудбалската репрезентација на Египет повторно ја одбрани титулата и по трет пат по ред стана шампион на Африка

Во финалето на Африканскиот куп на нации кој се одржуваше во Ангола,
репрезентацијата на Египет ја победи Гана со минимални 1:0 (полувреме
0-0).

Стрелец на единствениот гол во финалето бешеМохамед Наги Гедо во 85 минута.

Во малото финале за третото место, репрезентацијата на Нигерија го совлада Алжир исто така со 1:0 со голот на

Обина во 55 минута.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот