Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ернанес: Доколку би можел да бирам би заминал во Милан

Go down

Ернанес: Доколку би можел да бирам би заминал во Милан

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:13

Играчот од средниот ред на Сао Паоло, Ернанес вели дека кога би требал
да избире помеѓу Интер и Милан тој би заминал во редовите на Росоњерите.

24 годишниот играч на Сао Паоло подолго време е следен од гигантите во Европа.

Неодамна медиумите од Италија објавија дека градските ривали Интер и
Милан влегуваат во нова битка надвор од теренот, овој пат токму за
услугите на Ернандес.


Во интервју за TV Bandeirantes интернационалецот на Бразил вели дека кога тој би можел да одбира помеѓу Интер и Милан ќе ги одберел Росоњерите.

“Фактот дека Кака се пресели во Милан и направи историја, ми
осигурува дека Милан е подобра опција за Бразилците.” –
рече Ернанес.


“Поради ова јас чувствувам дека Росоњерите се подобра опција.”

Ернанес потоа додаде: “Играњето во Европа е остварување на
сонот, но свесен сум дека за да се случи ова најпрво треба да има
преговори.”


“Се додека нема ништо конкретно јас продолжува да го остварувам мојот сон да го носам дресот на Сао Паоло.”

Во 2009 Ернанес беше прогласен за најнадежниот играч во светот од Британскиот весник The Times.

Покрај Интер и Милан во последно време со ангажман на Бразилецот се
поврзува и Реал Мадрид кој го планира Ернанес како замена за Гаго
доколку Аргентинецот се пресели во Манчестер Сити.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот