Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Арсен Венгер: Ги сакав Шамак и Виља ама тие не беа на продажба

Go down

Арсен Венгер: Ги сакав Шамак и Виља ама тие не беа на продажба

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:07

Арсен Венгер открива дека не купил напаѓач бидејќи оние играчи кои му го привлекле вниманието не биле на продажба.
Топџиите се поврзуваа со ангажман на напаѓач откако Робин ван Перси
заработи повреда која ќе го одалечи од терените до крајот на март.

До сега Арсенал направи само шокантно враќање на Сол Кембел а
ангажманот на играч за засилување на офанзивната линија сеуште не е
материјализиран.


Многумина можеби се фрустрирани од таквиот потег на Венгер но стратегот објасни зошто тој не ангажирал напаѓач.

“Не се работи само да купите негоко, потребно е да најдете
подобар играч од оние што ги имате на располагање и до сега ние не сме
го сториле тоа.” – рече Венгер.


“Секогаш посакувате во вашиот состав да додадете играч од
типот на Кристијано Роналдо, но дали тој е слободен и каде е во
моментов?”


“Маруан Шамак не е слободен бидејќи игра во Бордо и Бордо не сака да го продаде.”

“Истото важи и за Виља, Валенсија не сака да го продаде.”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот