Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Манчестер Јунајтед го победи Арсенал на Емирати!

Go down

Манчестер Јунајтед го победи Арсенал на Емирати!

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:03

Манчестер Јунајтед славеше на Емирати, Црвените Ѓаволи со 3-1 го победија Арсенал
Голема победа за Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Арсенал, Црвените Ѓаволи победија со 3-1.
Арсенал не успеа да ја искористи предноста на домашен терен,
Топџиите влегоа со големи мотиви во овој дуел, но со наведнати глави го
напуштија Емирати.

Тимот на Венгер добро го започна натрпеварот, Арсенал имаше
иницијатива и неколку можности на Аршавин кој наместо да проигра
себично и непрецизно ги завршуваше акциите.

Казната дојде во 33та минута, центаршут на Нани, Алмунија си ја
внесе топката во сопствената мрежа за водство на Манчестер Јунајтед од
1-0.

Арсенал тргна уште поофанзивно, тоа го искористи Манчестер Јунајтед
и во 37та минута по една брза контра Руни реализираше за 2-0.

Слично започна и вториот дел, Арсенал се обидуваше да се врати во
натпреварот, нова контра на Манчестер Јунајтед во 52та минута за
водство и од 3-0.

До крајот на натпреварот Арсенал успеа само да постигне почесен гол преку Вермален во 80та минута.
Арсенал и во следното коло ќе има тешка задача, игра против Челзи на Стемфорд Бриџ.
Во првиот денешен натпревар од Премиер лигата, Манчестер Сити го победи Портсмут со 2-0.
Адебајор во 40та и Компани во 45та минута беа стрелци на головите за Сити.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот