Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Милан одигра само 1-1 на Сан Сиро против Ливорно

Go down

Милан одигра само 1-1 на Сан Сиро против Ливорно

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 22:01

Милан одигра само 1-1 на Сан Сиро против Ливорно, Рома ја совлада Сиена со 2-1, Фиорентина ремизираше на гостувањето кај Каљари.
Кикс на Росоњерите,
по поразот од Интер, Милан излезе од добрата форма и поврза два лоши
резултати, пораз од Удинезе и нерешено со Ливорно.
Милан поведе со 44та минута со голот на Амбросини, со тој резултат се замина на одморот.
По седум минути игра во вториот дел Ливорно со голот на Лукарели израмни на 1-1.
До крајот на натпреварот Милан се обидуваше да го врати водството но натпреварот заврши без победник.
За разлика од Милан, Рома ја оправда улогата на фаворит и на Олимпико славеше над Сиена со 2-1.
Натпреварот беше отворен во 29та минута кога Рисе и носи водство на Рома од 1-0.
Варгасола во 41та го израмни резултатот на 1-1.
На две минути пред истекот на регуларните 90, Окака Чука постигнува гол за победа на Рома од 2-1.
Фиорентина одигра 2-2 на гостувањето кај Каљари.
Виолетовите поведоа со голот на Маркиони во 8та минута, Лазари во 36та израмни на 1-1.
По две минути игра во второто полувреме, Астори погоди за комплетен пресврт и водство на Каљари од 2-1.
Јоветиќ во 62та минута израмни на 2-2, тоа беше и конечниот резултат на натпреварот.
Киево и Болоња одиграа исто така без победник 1-1.
Ди Ваио во 12та минута донесе водство за Болоња, Пелисие во 49та израмни на 1-1.
Сампдорија на домашен терен славеше против Аталанта со 2-0.
Паломбо во 36та и Пацини во 45та ги постигнаа головите за домаќините.
Катанија и Удинезе одиграа 1-1.
Флорес во 32та минута носи водство за Удинезе, Биаџанти во 80та ја спаси Катанија од пораз.
Натпреварот помеѓу Парма и Интер беше одложен поради невреме.

avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот