Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Во Австралија забрането покажување на мали гради!

Go down

Во Австралија забрането покажување на мали гради!

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 18:36

Австралиските цензури покажаа ‘‘заби‘‘. Освен што забранија покажување на мали гради, желните конзументи ќе бидат лишени и од женската ејакулација на филмското платно.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Цензурите на далечниот континент, на љубителите на помали димензии од омилените делови на женското тело им го забранија уживањето во еротските филмови и списанија бидејќи тие заклучиле дека градите од помал обем едноставно се неприфатливи. Не поради естетските причини, туку поради фактот дека градите помали од Д-градник привлекуваат педофили, па поради тоа се непожелни.

Освен тоа, забрането е и прикажување на снимки од женска ејакулација која наводно е посебно одвратна и непримерна за гледање на филмското платно и телевизијата.

Иако поради ова многумина ја напаѓаа и обвинуваа Австралија дека ја враќа викторијанската доба кога не се ни верувало дека жена може да постигне оргазам, засега не остапува од своите намери.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот