Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Македонија добива современи тениски игралишта

Go down

Македонија добива современи тениски игралишта

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 18:34

Почетокот од проектот 100 тениски игралишта низ целата држава започна официјално во неделата со поставување на камен темелник во скопската општина Аеродром.
На денешниот настан присуствуваа македонскиот премиер Никола Груевски и директорот на Агенцијата за млади и спорт Драган Ѓурчевски.

Тениските терени се со најсовремена подлога според сите стандарди на Светската тениска асоцијација, велат од Агенцијата за млади и спорт.

Проектот тениски игралишта се состои од единечно тениско игралиште (со еден тениски терен) со димензии 21,1x39,4 метри и двојно тениско игралиште (со два тениски терена) со димензии 39,4x39,4 метри.

Во Општина Аеродром ќе се градат две двојни игралишта,односно четири тениски игралишта.
Планирани за изградба низ територијата на Република Македонија се 20 единечни и 40 двојни тениски игралишта.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот