Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Рекорди 2.100 судири во Германска покраина поради снег

Go down

Рекорди 2.100 судири во Германска покраина поради снег

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 18:30

Вистинска сибирска зима, која деновиве ја зафати Германија и донесе многу врнежи од снег, причини дури 2.100 сообраќајни несреќи за едно деноноќие во покраината Северна Рајна ВестфалијаПритоа во овие судари во најнаселената германска покраина била повредени најмалку 100 лица, соопшти локалната полиција.

Завеани и превртени автомобили, минувачи во борба со вејавица, замрзнати реки, откажани летови и сообраќајни блокади, се дел од секојдневието на годинешната германска зима, чиј крај не се надѕира.

Германија прв пат за последните 13 година целосно е прекриена со снег, а неколку нејзини региони наликуваат на зимите опишани од страна на познатите руски писатели.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот