Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дуелот Парма-Интер одложен за 10ти февруари

Go down

Дуелот Парма-Интер одложен за 10ти февруари

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 18:02

Дуелот помеѓу Парма и Интер што денеска требаше да се одигра на Енио
Тардини е одложен за две недели поради големите врнежи на снег
Медиумите од Италија уште утрово најавија дека дуелот помеѓу Парма и Интер е под знак прашалник поради големите врнежи на снег.

Извештаите говорат дека теренот на Енио Тардини е покриен со заштитна покривка врз која веќе има 15 цм снег.

Но поголем проблем се замрзнатите трибини, причина поради која беа
одложени четири натпревари од Серија А во првото коло од оваа
година.


Поради загриженост за безбедноста на фановите решено е дуелот Парма-Интер да се презакаже за 10.02.2010.

Соопштението на официјалната веб страна на Интер гласеше:
“Дуелот Парма-Интер кој требаше да се одигра денес во 15:00 часот
на Енио Тардини нема да се одигра откако силни врнежи од снег го
зафатија градот и под знам прашалник може да се доведе безбедноста на
фановите.”


“Натпреварот ќе се преигра на 10 февруари, среда во 20:45.”
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот