Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Адебајор ’навреден’ од одлуката Того да биде суспендиран

Go down

Адебајор ’навреден’ од одлуката Того да биде суспендиран

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Нед Јан 31 2010, 17:58

Капитенот на Того, Емануел Адебајор е незадоволен од
’навредливата’ одлука Того да биде суспендиран од учество
на следните два Купа на Африкански Нации

Конфедерацијата на Африкански Фудбал реши да му изрече казна на Того
од забрана за учесто во следните две изданија на Купот на Африкански
Нации откако Того се повлече од КАН 2010 што овој месец се одржуваше во
Ангола.


Напаѓачот на Манчестер Сити, Емануел Адебајор вели дека
претседателот на КАФ, Иса Хајату ’комплетно го предал’
составот на Того и го повика да се поднесе оставка.


За L’Equipe тој рече: “Господинот Хајату направи многу
за Африка но сега тој мора да ја напушти својата позиција.“


“Ваквата одлука е навредлива.”

Три луѓе починаа по нападот на автобусот на селекцијата на Того кој
ги носеше играчите до тимскиот хотел на два дена пред почетокот на КАН
во Ангола.


Играчите на Того одржаа состанок по што одлучија да го напуштат
натпреварувањето откако добија повик од нивната влада да се вратат дома.


КАФ во својата одлука за суспензија на Того како причина го наведе мешањето на политиката во спортот.

Адебајор продолжи: “Тие не се грижеа за она што говори светот.
Нашиот претседател не испрати на Купот на Африкански Нации да ги
браниме боите на државата. ”


“Тој ни реше дека заканите по безбедноста на составот не се
отклонети и ни рече да се вратиме во земјата. Ние сме единствените
амбасадори. Бевме обврзани да се вратиме и не можевме ништо да
сториме.”


Того веќе најави дека ќе се жали на ваквата одлука на КАФ.
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот