Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Мажите возачи предизвикуваат повеќе несреќи од жените возачи

Go down

Мажите возачи предизвикуваат повеќе несреќи од жените возачи

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 16:38

Мажите возачи четири пати повеќе предизвикуваат сообраќајни несреќи со смртоносни последици од жените возачи, покажува австралиска студија.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Управата за сообраќај на австралиската сојузна држава Нов Јужен Велс соопшти дека изминатата година 469 момчиња учествувале во сообраќајни несреќи со смртни последици во споредба со 118 жени.

Директорот на австралискиот Центар за безбедност на патиштатата рече дека момчињата кои учествуваат во фаталните несреќи обично возат побрзо, поголема е веројатноста да се под влијание на алкохол и често не се врзани.

Освен тоа, за момчињата е важно да бидат вешти возачи, а за жените, да бидат сигурни возачи.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот