Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Максимално задоволен од играчите

Go down

Максимално задоволен од играчите

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 16:26

Тренерот на Реал Мадрид Мануел Пелегрини не го криеше задоволството што неговиот тим конечно успеа да запише победа на гостувањето во Ла Коруња на Риазор стадионот.
Цели 18 години „кралскиот клуб“ не си заминувал со успех од овој стадион, но синоќа тимот конечно успеа да победи и тоа со резултат од 3:1 над својот ривал. Токму поради овој податок тренерот беше двојно задоволен од успехот.

„Тимот кој победи вечерва ќе биде речиси истиот кој ќе излезе на терените и на средбата со Еспањол. Многу сум задоволен од играчите.“ - изјави чилеанскиот стратег.

„Уште од првата минута излегоа на теренот со став за победа. Знаеме дека ова не е финале, но Ла Коруња секогаш е тежок ривал. Среќен сум, бидејќи тимот порано чувствуваше тешкотии на ова гостување, а сега не беше така.“

„Мислам дека сме во добра форма, а тоа го потврдивме и на овој натпревар. Одигравме одлично прво полувреме, Иако на крајот бевме ставени под тензична ситуација по пеналот на домаќините, јас бев убеден дека ќе победиме.“

„Сега го продолжуваме патот кон титулата. Сигурен сум дека нема да е решена до последниот момент и ние ќе се бориме до самиот крај.“ - додаде тренерот на Реал Мадрид.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот