Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Гвардиола анализира: Рибери или Силва?

Go down

Гвардиола анализира: Рибери или Силва?

Пишување by GBL on Нед Јан 31 2010, 16:25

Пеп Гвардиола мора да одлучи кој ќе му биде мета во летниот преоден рок, Франк Рибери или Давид Силва.
На тренерот на Барселона му се допаѓа планот да му го украде Французинот на Реал Мадрид, за кого смета дека е подобар играч од младиот шпанец.

Но, Силва повеќе одговара на типот на играч кој и е потребен на Барселона, а се вклопува и во политиката на клубот, која се труди да форсира воглавно домашни фудбалери.

Спортскиот директор на Каталонците, Чики Бегиристајн повеќе би сакал да го види младиот Шпанец во тимот пред Рибери.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот