Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

OpenOffice.org 2.4

Go down

OpenOffice.org 2.4

Пишување by Vlado-Tornado on Пет Окт 12 2007, 15:09

OpenOffice.org претставува open source замена за Microsoft Office пакетот кој ги има потполно истите функционалности со оној на M$ Оffice. Сите кои сакаат да ја намалат пиратеријата во Македонија, почнувајќи од себеси, еве каде може да го сторат тоа:

http://www.openoffice.org

PS. Го има и за Windows, а ги поддржува и M$ Office форматите за зачувување на документи. Има само една разлика. Бесплатен е.


avatar
Vlado-Tornado
Администратор
Администратор

Male
Cancer

Треснал Глупости : 297
Поени : 10
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 32
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: OpenOffice.org 2.4

Пишување by Kosta on Пет Мар 28 2008, 00:32

Денес излезе последната верзија од серијата 2 на OpenOffice.org. Следна верзија ќе биде 3.0. Има многу нови можности и поправки на грешки. Симнување на македонска верзија тука.

ПС: Го менав и насловот за да не отворам нова тема.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот