Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

По ДНК анализа открил дека е татко само на едно од близначињата

Go down

По ДНК анализа открил дека е татко само на едно од близначињата

Пишување by vlado_sk on Саб Јан 30 2010, 19:21

Еден Турчин, кој се посомневал во верноста на својата сопруга, им направил на тригодишните близнаци ДНК анализа, од која се утврдило дека едното од нив не е негово дете, објави денеска турскиот весник „Сабах“.

[You must be registered and logged in to see this image.]

При анализата, направена прво во приватна лабораторија, а откако мажот А.К., кој е припадник на безбедносните сили, поднел документи за развод, и во лабораторијата на Судската медицина, се покажало дека со сигурност од 99,9 отсто тој е татко само на едно од близначињата, а на другото не.

Историјата на семејството претставува одличен материјал за филм. Пред шест години мајката, тогаш 24-годишна, започнала врска со маж кој бил женет и имал деца. Кога нејзиното семејство дознало за оваа врска присилно ја „ветиле“ за А.К.

Таа четирипати наоѓала причина за да ја одложи свадбата, но на крај под притисок од својот татко морала да се омажи за него. Меѓутоа, таа не ја прекинала врската со својата голема љубов. Петнаесет дена по свадбата таа открила дека е бремена и на крајот на 2006 година родила близнаци. Уште додека децата биле многу мали, таа утврдила дека едно од близначињата многу наликува на нејзиниот љубовник.

Феноменот на близнаци од различни татковци е многу ретка појава кај луѓето. Професорот Рушен Ајтач од Одделот за гинекологија при Анкарскиот универзитет објаснува дека тоа може да се случи кога жената има две овулации за време на менструалниот циклус.

„Ако таа жена имала сексуални односи со двајца мажи во многу краток период, тоа може да доведе до двојна бременост и секој плод е со различен генетски материјал“, објаснува професорот.

Кога вистината била откриена, А.К. го земал своето, а сопругата ја избркал со другото дете. Таа не била прифатена и во домот на своите родители. Поради заканите со смрт, добиени како од семејството на нејзиниот сопруг, така и од сопствените родители, на сите им е дадена судска забрана да не се приближуваат најмалку 500 метри од домот каде сега се наоѓа жената.

vlado_sk
Студент
Студент

Male
Cancer

Треснал Глупости : 48
Поени : 169
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : skopje
Ден на регистрирање : 2010-01-25

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот