Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Раниери: Нема да ризикувам со Тоти, тој ја пропушта Сиена

Go down

Раниери: Нема да ризикувам со Тоти, тој ја пропушта Сиена

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Јан 30 2010, 17:25

Клаудио Раниери се соочува со голема криза во навалната линија во
пресрет на деуелот со Сиена откако и Франческо Тоти нема да настапи
Раниер за дуелот со Сиена нема да може да семта на Лука Тони, Мирко
Вучиниќ, Жереми Менез а стретегот не сака да ризикува ниту со Тоти
откако капитенот прифати да игра недоволно опоравен.

“Не сакам да ризикувам со Тоти во овој клучен период.”
– реч еРаниери. “По дуелот со Сиена имаме натпревар во
Купот на Италија. Подобро е тој да се опорави целосо.”


“Шампионатот е долг и Тоти ќе се врати. Дуелот со Сиена ќе
биде тежок, но знаеме дека кој и да игра ќе се обиде да игра.”


Раниери како опции во нападот ги има Баптисата и Окака, кој во понеделник ќе замине на прегледи во Фулам.

“Откако Баптиста се врати во целосен фитнес јас сум задоволен
од него бидејќи тој е одличен професионалец. Очекувам да постигнува
погодоци, да покаже дека е важен играч, бидејќи не за чабе
Интер се обидуваше да го ангажира.”


Запрашан за одлуката на Јуве да го ангажираат Алберто Закерони до
крајот на сезоната на местото на Чиро Ферара, Раниери одговори:
“Јас само
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот