Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Дрогба и Калу ќе добијат одмор од Анчелоти

Go down

Дрогба и Калу ќе добијат одмор од Анчелоти

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Јан 30 2010, 17:23

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти е убеден дека тие се доволно
квалитетни за на гостувањето кај Барнли да заминат без Дидиер Дрогба и
Саломон Калу

Репрезентативците на Брегот на Слоновата Коска се
вратија од должноста на Купот на Африкански Нации но нема да бидат во
комбинација за попладневниот дуел на Челзи против Барнли.


Карло Анчелоти сака да им даде време за одмор на своите играчи по
настапот на офанзивното дуо во Ангола и верува дека дуелот со Барнли е
преран за нивно враќање во составот на Сините.


“Дидиер и Калу се вратија во четвртокот и тие се
добро и се фит.” – рече Анчелоти. “Но потребно е да
поработат неколку дена и нема да можат да настапат утре.”


“Тие ќе играат во вторник против Хал Сити.”

“Дидиер ќе остане тука за да тренира, исто како и Калу. Тие
пристигнаа во четвртокот и не сакаме да ризикуваме со нив.”


Анчелоти знае дека со победа над Барнли тие ќе стават додатен
притисок врз Арсенал и Челзи, нивните ривали за титулата, кои играат
утре на Емирати.


Челзи има еден бод повеќе во однос на Манчестер Јунајтед но и
натпревар помалку и Анчелоти рече: “Нашата задача е да победиме
против Барнли. Потоа можеме да следиме фантастичен натпревар помеѓу
Арсенал и Манчестер Јунајтед.”


“Јас сум фокусиран на нашиот натпревар. Доколку победиме, секој резултат на дуелот Арсенал-
avatar
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 25
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот