Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лапорта вознемирен откако Реал го користеше Меси за намалување на казната на Роналдо

Go down

Лапорта вознемирен откако Реал го користеше Меси за намалување на казната на Роналдо Empty Лапорта вознемирен откако Реал го користеше Меси за намалување на казната на Роналдо

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Саб Јан 30 2010, 17:18

Претседателот на Барселона, Хоан Лапорта признава дека е вознемирен
откако Реал Мадрид употреби видео од Лео Меси во случајот за намалување
на суспензијата на Роналдо
Лапорта вознемирен откако Реал го користеше Меси за намалување на казната на Роналдо Laporta-300-perez
Кралевите поднесоа жалба за суспензијата од два натпревари што ја доби
Кристијано Роналдо откако играчот заработи црвен картон на дуелот со
Малага откако со лакт го утри противничкиот играч Мтилига во лице.

Во својот случај што го презентираа до Комитетот за Жалба, Реал
Мадрид прикажа слики и видео материјал од сличен инцидент –
дуелот помеѓу Лео Меси и Марк Валенте од натпреварот помеѓу Барселона и
Севиља – нешто што го вознемири претседателот на Каталонците.


“Вистина е дека ние сме повредени и вознемирени од тоа што Реал мадрид го употреби Лео Меси.” – рече Лапорта.

“Не ни се допаѓа тоа, но случајов нема да влијае врз односите на хармонија и почитување помеѓу двата клуба.”

“Според нас погрешно е да се инволвира Меси, бидејќи играчот е
искрен и го сака фудбалот. Тој е фудбалер кој не е контроверзен и е
благодарен.”


“Тој ги има сите квалитети за да биде сметан за најдобар фудбалер во светот.”

Лапорта исто така откри дека разговарал со Флорентино Перез околу
можноста двете институции да оргранизираат одредени ивенти и собраните
приходи да бидат доставени на жртвите од Хаити
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Лапорта вознемирен откако Реал го користеше Меси за намалување на казната на Роналдо Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот